Únor 13

11. května 2013 v 10:10 | Dag
Venku je zima a hnusně, tak jsem se od kamarádky naučila základy háčkování. A hned přišla objednávka - vyrobit malou čepičku jarmulkovitou s otvorem na temeni, aby mohly odcházet myšlenky. Využita bude při chladných večer při čtení a při případných návštěvách židovských hřbitovů,... Zde je: -)Koncem února jsme se rozrostli o další obyvatele - pořídili jsme si šest slepiček (resp. kuřic) plemene Dominant v různých barevných mutacích. Bílé jsou Gabra a Málinka, šedé Stázka a Plónka, rezavá Rozárka a černá je Háta. Zatím bydlí v boudě-budce v kotelně, aby nenamrzly a nebylo jim ublíženo.


Do starého baráku patří staré postupy, a tak se učím vést kvásek a péct z něho kváskový chleba. Samozřejmě v troubě, pekárnu nemaje. Tohle je jeden z prvních výtvorů - mňam!


Každou chvíli sněží, kočky odmítají chodit ven a radši "loví" ptáčky přes sklo. Občas psychicky nevydrží a skočí do okna, takže se bojíme o zdraví okna i zvířete. Ale všichni to ve zdraví přežijí.


Určitě se toho dělo víc, ale už nevím :-) Duben bude lepší, slibuju!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 6. listopadu 2013 v 20:35 | Reagovat

Chlebík je krásný... i takhle na dálku voní :) To samé platí o čepičce (ta tedy nevoní, ale :D ) - pokud jsou tohle základy háčkování, tak nevím, jak nazvat úroveň svého pletení :D
.
Gabra a Málinka?
Neříkej mi, že jsi četla příběhy od Amálie Kutinové... To jsou knížky mého dětství... a já si říkala, že je nikdo kromě mě nečetl...

2 hacienda-ve-stredohori hacienda-ve-stredohori | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 5:36 | Reagovat

[1]: Chlebík z kvásku je super (akorát nás teď přemohla lenost, ach jo) a většinou padne velmi rychle. Už mám  ošatky na kynutí. Vlastně ne, čtyři! :-) Musím se do toho zase opřít, je to naprosto jiná úroveň.
A Gabru a Málinku jsem milovala. A taky Káju Maříka, Řídících Márinku nebo Pepánka nezdaru (a vůbec mi tehdy nevadila podivná řeč, kterou byl hlavně Pepánek psán)... I já jsem ráda, když narazím na někoho s takřka "společnými kořeny" :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama