Duben 13

11. května 2013 v 10:44 | Dag

V dubnu konečně vítězí (aspoŇ na procenta) jaro! Bledule, kterých kvetou statisíce nedaleko naší vsi, jsou toho jasným důkazem.

Taky začínáme více pracovat na pozemcích Usmívající se. Za domem už jsou připraveny záhony na bylinky a zeleninu.Před domem řádím s kytkama. Bohužel jsem zjistila, že se začíná ukazovat můj první významný nepřítel. Je jím bršlice kozí noha, která prorostla a prokořenila celou předzahrádku tak dokonale, že není možné vykopat v ní dolík pro cibulky či hlízy. A tak začíná první díl (nejspíš nekonečného) boje - růčo vše kopu, nejprve motykou, pak mi mužíček pomůže rýčem, hrst za hrstí hlínu protřepávám, vybírám kořeny a vozíme je v kolečku na kompost, který už Vít postavil. Snažím se hrabošit do půl metru hloubky, soused se mi směje, jestli prý nekopu metro. Grrr...
Po týdnu (sic!!) je první záhon hotov a tak do něj začínám sázet různé hlízy a oddenky a radostně očekávám, až něco vystrčí hlavu (zatím netušíc, že to, jako první, bude již zmíněná bršlice).


Přijel Vítkův otec a v jednom dni postavili dorotkám (= slepicím) krásný výběh. Takže nastal odlov, sestřih levého křídla a propuštění do plenéru. První dny jsou pro ně stresové, neumějí vlézt do kurníku, takže je vždy večer chytáme a cpeme dovnitř, ráno je koštětem vystrkujeme zase ven, nadávaje, jak jsou slepice blbá zvířata. Během týdne to už ale holky umí na jedničku. Zavírání je nutné, všichni sousedi varují před kunami a liškami, které teď navíc mají mladé a tak určitě shání potravu kde se dá.


Rumík zaslechl ta varování a hlídá Úžasný

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama