Prosinec 2012

První pokus o topení

29. prosince 2012 v 21:39 | Dag
Dnes jsme se vydali do domu, abychom jej začali zase postupně přivykat na přítomnost obyvatel. Usmysleli jsme si, že napustíme vodu do systému radiátorů a dalších tajemných míst, jejichž umístění a určení je mi skryto, a taky prvně zatopíme a začneme temperovat haciendu na sneesitelné teploty. Plány byly smělé, časový rozvrh také - s pomocí pantáty jsme počítali s maximálně 2,5 - 3 hodinami.


Kolem půl desáté jsme se vydatně nasnídali a vyrazili do víru maloobce. Dvacet kilometrů Venouš (naše vozítko) urazil bez obtíží (což bohužel také není samozřejmostí) a už jsme odmykali a prováděli pantátu po "novém" domě. Prohlídka skončila na místě zcela prozaickém - u uzávěru vody a kousek od kotelny, kde se měla celá akce odehrávat.
No, když to zkrátím, protože popisovat vše by bylo na seriál, skončili jsme po zhruba 8 (sic!) hodinách, s asi 40 min. přestávkou na oběd v hospodě o 5 km dále. Skóre:
- voda v radiátorech je
- topí 6 ze 7 radiátorů
- netopí se v ložnici, kde je však asi půl metru peřin výškově na každé posteli
- studená voda teče
- teplá voda neteče (nevíme proč)
- z odstaveného nefunkčního kotle crčí čůrkem voda (nevíme proč), díky čemuž stále klesá tlak v celém systému
- krom černého bezocasého kocoura se chodí kamarádit i jakési mnohobarevné zvíře, tvářící se též jako kočka
- okna mají rozměr 150x100 cm (pro ty, kteří by nám chtěli udělat radost třeba záclonou Mrkající)
- obrázky windowcolour po x-letech z okna po dobrém prostě nesundáte Křičící (takže nůž a násilí)
- v Ploskovicích v hospodě dělají docela slušný smažák s hranolkama :-)

Další díl s pokusy o další zatopení a zprovozňování haciendy plánujeme na Silvestra, kdy já pracuju a muž bude krotit dům Smějící se

Životní příběh jedné roubenky ve Středohoři

10. prosince 2012 v 22:00 | Dag
Dnes jsme podepsali kupní smlouvy nové etapy našeho života. Života na vsi, ve starém poloroubeném stavení, aspoň pár kilometrů od hluku velké civilizace. Těšíc se zakládáme tento blog, jako kroniku našich dní, úspěchů i neúspěchů v opravách a fungování jinak...